PROBUĎ V SOBĚ SVOU KREATIVITU.

autor: | Srp 31, 2020 | 0 komentářů

Nikdy nebudeš schopný se kreativně projevit, jestliže všechna tvá slova či myšlenky zrcadlí pochybnosti a tvou nedůvěru ve své vlastní schopnosti.
Tvá kreativita v tobě bude tiše spát, pokud o sobě budeš prohlašovat, že nejsi kreativní, toto prohlášení bude pravdivé do doby, než ho přestaneš používat a považovat za skutečnost.
Kreativita námi proudí od našeho narození, kterou jen potřebujeme nechat v sobě projevit k naši radosti a uspokojení své přirozené lidské touhy tvořit.
Několik z nás je schopných projevovat svou kreativitu více oproti jiným, ale každý z nás je toho schopný.
Každý z nás den, co den utváří a formuje svůj vlastní život jako své vlastní dílo a projevuje tím svou kreativitu.

Každý máme své jedinečné schopnosti a jedinečná nadání.

S politováním lze ale konstatovat, že nás v dětství často obklopovali dospělí s „dobrými úmysly“, kteří nám přistřihli křídla. Někdo ti v mládí mohl říct, ať se malování či kreslení vůbec nevěnuješ, ať to ani nezkoušíš, protože nemáš talent.
Zasáhlo tě to a traumatizovalo. Přitom je to hloupost, ale jako poslušné a hodné dítě si tomu uvěřil.

Ale je čas překročit tento strašidelný stín a překonat tento limitující předsudek. Mylná je taky představa, že abys projevil svou kreativitu, musíš být akademickým, studovaným umělcem.
Je nespočet možností, forem a způsobů, jak k tomu přistoupit. Musíš však uvěřit, že to dokážeš a být odhodlán se učit a nenechat se odradit dílčím nezdarem.

Podstatné je, abys v tom procesu nalezl uspokojení, radost a byl napojen na proudění kreativní energie univerza, které je zde pro všechny.
Pokud nalezneš v sobě silnou touhu, všechno zvládneš a povede se ti to.

Rozhodnutí je na tobě, zda uvěříš svým pochybnostem a strachům nebo se necháš vést svou hluboce ukotvenou vnitřní touhou se projevit a vyjádřit svou kreativitu. Tím totiž naplníš svou vlastní lidskou podstatu a naplníš plán, pro který si byl zrozen.

 

V podstatě celý život neděláš nic jiného, než se kreativně projevuješ v každém okamžiku.
Nikdy se neomezuj myšlenkou, že už jsi na to příliš starý.

Můžeš si pomoct a podpořit svou víru ve vlastní kreativitu používáním krátkých ale účinných prohlášení a urychlit svůj přerod a osvobodit se od starých a omezujících přesvědčení.

Zde několik příkladů. Říkej si je a opakuj.

  • Pouštím všechna svá omezení ve vztahu k vlastnímu projevu své kreativity.
  • Jsem vždy ve spojení se zdrojem své kreativity.
  • V každém projevu své kreativity se cítím dobře a jsem šťastný.
  • Den ode dne jsem kreativnější.
  • Ve mně ukryté příležitosti jsou nekonečné.
  • Objevuji v sobě do teď netušené schopnosti.
  • Svou kreativitu přijímám a vítám s radostí a vzrušujícím očekáváním.

Napsal Attila Vencel

Attila Vencel - ART, Umělec, Malíř, Lektor. Prodej autorských obrazů, Kurzy malby, Olejomalba, Krajinomalba, Abstrakce, Originální obrazy, Výtvarné umění, Ostrava, Česká republika

Další příspěvky